Lantrans – transport drogowy, spedycja transportowa

NOWOCZESNE TECHNOLOGIEW TRANSPORCIE

Uncategorized

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych branż przemysłu, transport i logistyka stale się rozwijają, natomiast zarówno do pojazdów jak i do central służących do zarządzania przewozami wprowadzane są coraz to nowe nowinki technologiczne. Zastosowanie tachografu czy też modułu GPS nie dziwi już nikogo, a więc postanowiliśmy przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które pojawiły się w omawianej dziedzinie lub też zawitają do niej w najbliższej przyszłości.

Producenci aut dużą wagę przywiązują do opracowania ich bardziej ergonomicznej konstrukcji, która to umożliwiłaby osiąganie tych samych prędkości oraz utrzymanie na stałym poziomie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu spalania, bowiem wiadomo, że to właśnie zużywane paliwo stanowi główny koszt w przypadku branży transportowej. Aby cel ten osiągnąć, konstrukcja z której wykonywane są pojazdy przewozowe wykonywana jest z coraz lżejszych stopów zapewniających niższą masę całkowitą nadwozia, co z kolei przekłada się na oszczędność paliwa nawet na poziomie 8-10 procent, co w przypadku dłuższych tras z całą pewnością będzie odczuwalne. Niezwykle ważne jest także – szczególnie z punktu widzenia ekologii – ograniczenie ilości emitowanych do środowiska spalin. Producenci stale dążą do ich redukcji, głównie dzięki wprowadzaniu takich rozwiązań jak Predictive Shifting czy Predictive Cruise Control, które to pozwalają na bardziej ekonomiczną jazdę oraz obniżenie emisji nawet o pięć procent.

To jednak nie wszystko – stale poprawiany jest także system komunikacji pomiędzy bazą a pojazdem, natomiast stosowane obecnie nadajniki i odbiorniki GPS pozwalają na coraz dokładniejszą lokalizację auta, nawet w przypadku gdy znajduje się ono wiele kilometrów od centrali i porusza się ze znaczną szybkością. Jest to zasługa o wiele bardziej wydajnych anten oraz zastąpienia wcześniejszych, wysoce zawodnych i przesyłających dane ze znacznym opóźnieniem modułów nowymi.

Z przyjemnością oraz zaciekawieniem obserwujemy jak każdego roku branża transportowa ulega stopniowym zmianom i przeobrażeniom. Niezwykle cieszy nas, że normą stają się rozwiązania, które gwarantują bezpieczną, ekonomiczną oraz ekologiczną jazdę, jak również możliwość stałego kontaktu z centralą, nawet w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych, takich jak wypadek czy konieczność nagłego serwisowania pojazdu. Znacznie poprawia to jakość usług po stronie klienta, natomiast w przypadku firm przewozowych korzyściami są zwiększony komfort kierowcy jak również znacznie bardziej efektywna komunikacja.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.