Lantrans – transport drogowy, spedycja transportowa

LIDERZY NA RYNKU CIĘŻARÓWEK

Uncategorized

W ramach dzisiejszego wpisu postanowiliśmy się przyjrzeć sytuacji film motoryzacyjnych na rodzimym rynku. Interesuje nas bowiem ile aut przeznaczonych do transportu ładunku udało im się sprzedać w ostatnich latach oraz jak kształtują się rynkowe trendy. Chcesz dowiedzieć się, która marka cieszy się obecnie największym zainteresowaniem konsumentów? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury!

Jeżeli chodzi o pojazdy najpopularniejsze, a więc ciężarówki, których waga nie przekracza trzech i pół tony, to w ostatnich latach najlepszym wynikiem pochwalić się może bezsprzecznie DAF, która to firma rokrocznie sprzedaje w Polsce ponad 5 tysięcy pojazdów swojej produkcji. Klienci chwalą je przede wszystkim za niezawodność, niskie spalanie oraz komfort jazdy nawet przy pokonywaniu relatywnie długich tras.

Na drugim miejscu uplasował się MAN, którego pojazdy sprzedają się w liczbie około czterech i pół tysiąca rocznie. Zdaniem statystyków trend ten ma charakter wzrostowy, co oznacza, że już niedługo możemy zauważyć zmianę na pozycji lidera. Nie powinno to dziwić, bowiem w najnowszych modelach swoich pojazdów marka wprowadza coraz to nowe usprawnienia i nowinki technologiczne, dzięki czemu przemierzanie kolejnych kilometrów za ich kierownicą stanowi nie przykry obowiązek, a raczej przyjemne doznanie.

 

Jak wynika z danych statystycznych, na Polski rynek trafia każdego roku około 30 tysięcy nowych pojazdów transportowych, co pokazuje jak duże jest zainteresowanie tego typu autami oraz jak szybko postępuje rozwój usług logistycznych i przewozowych. Przewiduje się, że rzeczona tendencja będzie się w niedalekiej przyszłości dalej utrzymywać, głównie dzięki podpisanym przez Polskę korzystnym umowom międzynarodowym, które to pozwalają na znaczne rozszerzenie sieci dostaw oraz zaopatrywanie klientów nie tylko z Unii Europejskiej ale także – spoza jej granic.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.